Alfabetik Rüya Tabirleri

Astrologlar Diyor ki..Burç Yorumları

Yükselen Burç Nedir? Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır? 202

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Yükselen burç, doğduğunuz sırada ufuk çizgisinden artışa geçen burçtur ve doğduğunuz andan itibaren yükselen takım yıldızına verilen astrolojik teknik bir terim olarak karşımıza çıkmaktadır. Yükselen burç, öz burcunuz kadar değerli ve dikkate almanız gerek bir burçtur. Görünüşü ve kendinizi nasıl gördüğünüzü temsil etmektedir. Yükselen burç ortalama 2 saatte bir değişim gösterebilir ve doğru tespit edilmesi için doğum saatinin önemi büyüktür bu yüzden doğum saatinizi bilmeniz gerekmektedir.

Astroloji göksel cisimlerin ve astronomik fenomenlerin, insanların karakterinde ve daha da önemlisi kaderi üzerinde etkilerinin olduğu düşünüldüğünde ve bunu konu alan bilimdir. Herhangi bir bilimsel değeri yoktur. Ancak astoroloji de burçlar kadar yükselen burçlar da oldukça önemli olduğundan merak konusudur. Peki insanlar tarafından bu çok merak edilip araştırılan yükselen burç hesaplama nasıl yapılır? Yükselen burç nasıl öğrenilir? Aşağıdaki yükselen burç hesaplama bölümünden yükselen burçunuzu hesaplayabilirsiniz.

Bu linke tıklayarak hesaplama yapabilirsiniz ! >Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burç Nedir?

Öncelikle yükselen burç nedir? sorusunu cevaplamak gerekirse; gökyüzünde görünen 12 yıldız bloğunu simgeler. Yükselen burç doğduğunuz anda, güneşin doğuş istikametinde bulunan göksel bölgeye denir. Daha basit ve açıklayıcı bir deyim ile; yükselen burç doğduğunuz anda yükselen takım yıldıza verilen astrolojik teknik bir terimdir. Astroloji uzmanlarının çoğunun söylediği gibi yükselen burç sizin için normal burcunuzdan çok daha önemlidir. Bir burç, örneğin akrep burcu doğdunuz ay dönemini kapsamaktadır. Fakat yükselen burç ise ortalam 2 saatte bir değişim göstermektedir. Dünyanın yolculuğu sırasında Güneş ile olan ilişkisi, doğu ufkunda bulunan burcu değiştirmektedir. Biz bunu gündüz Güneşin parlak ışınlarından dolayı çok fazla göremeyiz fakat doğu ufkunda her zaman mutlaka bir burç vardır. İşte bu burç da bizim kişilik özelliklerimizi etkileyen ana astrolojik sembolizmdir. Yükselen burcun öz burç kadar belirleyici bir faktörü vardır. Bir doğum haritasının 12 bölüme ayrılmış olan daire biçimde olduğunu düşünürsek, burada yükselen burç 1. bölümü anlatmaktadır. Bir kişinin tam olarak gün, saat ve dakika olarak dünyaya gelmiş olduğu yerde ufuk düzleminin dünyanın yörüngesini kesmiş olduğu noktaya ise Yükselen burç derecesi denmektedir. Başka bir deyişle coğrafi olarak enlem ve boylam olarak tanımlanmış bir yerde doğu ufkunda yükselmekte olan burç, yükselen burcu verir. Aynı zamanda biri İstanbul’da biri de İzmir’de dünyaya gelen bebeklerin yükselen burç dereceleri aynı olmayacaktır. Bunun sebebi ise Dünya ile Güneş arasında ki açısal açısal ilişkinin doğurduğu yerel saat farkı ve iki şehrin enlem ve boylamlarının farklı olmasından dolayıdır. Bu durumda bir doğum haritası hesaplanırken doğum anının mutlaka biliniyor olması hayati önem taşır. Bu yüzden yükselen burç hesaplama doğum yeri bilinmesi gerekiyor.

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!