Alfabetik Rüya Tabirleri

ÖRüya Tabirleri

Rüyada Ölmüş Birini Görmek

Rüyada ölmüş birini görmek ve buna benzer ölüm temalı rüyaların ne anlama geldiği oldukça merak edilen bir konudur. Rüyada ölmüş birini görmek, ölmüş birinin tekrar öldüğünü görme gibi durumlar birbirinden farklı anlamlar taşıyabilir. Peki birçok kişinin merak ettiği rüyada ölmüş birini görmek ne anlama gelmektedir.

Rüyada ölmüş birini görmek

Rüyada ölmüş birini görmek, rüyayı gören kişinin huzurlu bir yaşama erişeceği anlamına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişi yaşamları boyunca mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürürler. Rüya sahibi çok iyi aile ilişkilerine sahip olur Rüya tabirlerinde rüyada ölmüş birini görmek rüya sahibinin maddi anlamda rahatlayacağı anlamına gelmektedir. Genel olarak rüya alimleri rüyada ölmüş birini görmeyi hayra yorumlamaktadır.

Rüyada ölmüş birini canlı görmek

Rüyada ölmüş birini canlı görmek, özlemi ifade etmektedir. Rüyayı gören kişinin rüyada gördüğü kişiye olan özlemini anlatmaktadır. Vefat etmiş kişinin yaşadığını görmek, insanın manevi yönden ahirete yöneleceğinin işaretidir. Rüya tabirlerinde kişi rüyasında ölmüş birinin insanlar arasında dolaştığın görmüşse hayırlara vesile olacağına işaret etmektedir. Rüyayı gören kişinin bundan korkmaması ve sadakalarını arttırması gerekmektedir.

Rüyada ölü birini görmek

Rüyada ölen birini görmek, rüyanızda bir kişiyi öldüğünü görmenin derin manaları bulunmaktadır. Rüya sahibinin kısa bir zaman içerisinde var olan tüm borçlarının kapatmasına delalet etmektedir. Rüya sahibi rüyasında insanların tamamının öldüğünü görürse bu yalnızlığı ifade etmektedir. Rüyayı gören kişinin yalnız kaldığının manevi açıdan kendini güçlendirmesi gerektiğine rivayet etmektedir.

Rüyada Ölmüş Birini Görmek
Rüyada Ölmüş Birini Görmek

Rüyada ölmüş birinin tekrardan öldüğünü görmek

Rüyada ölmüş birinin tekrardan öldüğünü görmek rüya sahibinin duyduğu acının tarif edilemez olduğunu ifade etmektedir. Rüya tabirlerinde bu durum rüyayı gören kişinin ölen kişiye olan özlemini ve üzülmesini ifade etmektedir. Farklı farklı rüya tabirlerinde farklı anlamlar çıkarılmaktadır. Örneğin başka bir rüya tabirinde bu durum için rüya sahibinin yakınlarından birinin hastalığa yakalanmasını işaret etmektedir. Rüya sahibi yaşayan bir kişinin öldüğünü görüyorsa anlamsal olarak çok farklı şekillerde yorumlanabilir.

Rüyada bir arkadaşının öldüğünü görmek

Rüyada bir arkadaşının öldüğünü görmek arkadaşının rüya sahibinin manevi ve maddi açıdan desteğine ihtiyacı olduğu anlamına gelmektedir. Rüya tabirlerinde bu durum rüya sahibinin arkadaşını ziyaret etmediği anlamına gelmektedir

Rüyada Ölmüş Birine Sarılmak

Rüyada ölmüş birine sarılmak, herhangi bir şeye çok uzun süre kişinin özlem duyacağı anlamına gelir. Rüya tabircileri bu rüyadan sonra genel olarak kişilerin ayrılıklara, uzun yolculuklara katlanmak zorunda kaldıklarını bildirirler. İslam alimlerinden bir kesimi ise rüyada ölmüş birine sarılmanın, rüya sahibinin manevi yaşantısının oldukça güzel olacağına işaret ettiğini ifade ederler. 

Rüyada Ölmüş Kimseyi Gülerken Görmek

Rüyada ölmüş kimseyi gülerken görmek, o kişinin Allah katından mertebesinin çok yüksek olduğu anlamına gelir.Yani o kişinin huzurunun ve keyfinin yerinde olduğu, öbür dünya üzerinde güzel yerlerde olduğuna delalet eder. Rüyada ölmüş birisini konuşurken görmek, o kimsenin mezarına gitmeyi ve ona dualar okumayı gerektirdiği anlamına gelir. Yani rüyada eğer ki ölen kimse konuşuyor ise bunun genel anlamı, yardım istemesi şeklinde yorumlanmış bir rüya tabiridir.

Rüyada ölen kişinin kaçtığını görmek

Rüyada ölen kişinin kaçtığını görmek, rüyayı gören kişinin çok zorluk çektiği anlamına gelmektedir. Fakat bu zorluğun asıl nedeni rüya sahibinin tam ortada kalması ile alakalıdır. Yani kişi ya cehenneme yada cennete çok az bir farkla gidecektir. Ölmüş bir kişinin ağladığını görmek, o kişinin kabir azabı çektiği anlamına gelir. Rüya tabircileri bu durum hakkında rüyayı gören kişinin gidip o kişiye dua okumasını gerektiği olarak yorumlar.

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu