Alfabetik Rüya Tabirleri

KRüya Tabirleri

Rüyada Köpek Görmek

Rüyada köpek görmek, en çok görülen ve yorumu merak edilen rüyalardandır. Halk dilinde en bilinen şekliyle kimi zaman düşmana kimi zaman da dosta yorulan bu rüya, görülme şekline göre farklı anlama gelebilmektedir. Cafer-i Sadık’a göre rüyada köpek görmek dört anlam içermektedir. Bunlar; alçak düşman, amelleri kötü âlim, cahil adam ve tamahkâr zengin. İbni Şirin’e göre rüyada köpek görmek, alçak düşmana, köpek ölüsü görmek hastalığa, köpeğin havlamasını görmek ise kötü söz işiteceğine yorulur. Bu yazımızda rüyada köpek görmenin bir çok şekline göre yorumunu bulabilirsiniz.

Rüyada Yavru Köpek Görmek

Rüyada köpek yavrusu görmek, çocuğa delalet eder. Rüyada beyaz yavru köpek görmek, çocuğun inançlı bir insan olacağına delalet ederken, rüyada siyah yavru köpek görmek ise dünyaya gelecek olan çocuğun zamanı gelince ailenin büyüğü olacağına işaret eder. Rüyada yavru köpek sevmek, rüya sahibinin varsa çocuklarına düşkün olduğuna yorulurken, o kişinin aynı zamanda hayatı seven biri olduğuna da işaret eder. Rüyada emzirilen bir yavru köpek görmek ise, rüyayı gören kişinin çocuklarının hayırlı evlat olacağına ve hayatı boyunca onların desteğini alacağına yorulur. İslami olarak rüyada yavru köpek görmek, rüyayı gören kişinin bereket içerisinde sağlıklı bir ömür süreceği şeklinde yorumlandığı bilinmektedir.

Rüyada Büyük Köpek Görmek

Rüyada büyük köpek görmek, rüya sahibinin endişe duyması gereken düşmanlarının olduğuna işaret eder. Bu düşmanları alt edeceğine ama bu sürecin zorlu olacağına delalet ederken, rüyayı gören kişinin dikkatli olması gerektiğine işaret eder. Genel anlamda huzura ermeye yorulur. Rüyada büyük köpek ölüsü görmek ise rüya sahibinin düşmanlarını yeneceğine işaret eder.

Rüyada Bir Çok Köpek Görmek

Rüyada bir çok köpek görmek, rüyayı gören kişinin bir çok düşmanı olduğuna işaret eder. Rüyada kendini bir çok köpek tarafından kovalandığını görmek ise rüya sahibinin iyi olmasını istemeyen bir çevresi olduğuna yorulurken eğer ısırıldığını görürse de bereketinin azalacağına işaret eder. Rüyada köpek sürüsü görmek, rüya sahibinin kötü niyetli insanlara karşı dikkatli olmasına yorulur.

Rüyada Siyah Köpek Görmek

Rüyada siyah köpek görmek, düşman olarak yorumlanır. Rüyada siyah bir köpeğin uluması hastalık olarak ifade edilir. Genel olarak siyah rengi içeren rüyalar dinimizce olumlu yorumlanmaz. Bu yüzden rüyada görülen siyah köpek de rüya sahibi için kötü olan düşmana yorumlanır. Rüyada siyah köpek görmek, rüya sahibinin dost sandığı kişilerden kötülük görebileceği şeklinde de yorulur.

Rüyada Beyaz Köpek Görmek

Rüyada beyaz köpek görmek, rüyayı gören kişi için hayırlı bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin yine düşmanı olduğuna ama bu düşmanı alt edebilecek kuvvette olduğuna delalet eder. Rüyada beyaz köpek görmek, rüya sahibinin yakın çevresinin güvenilir olduğuna da işaret eder.

Rüyada Sarı Köpek Görmek

Rüyada sarı köpek görmek, genel anlamda hastalık olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin hasta veya zayıf düşmanı olduğuna işaret eder.

Rüyada Kahverengi Köpek Görmek

Rüyada kahverengi köpek görmek, rüya sahibinin yakın çevresindeki ilişkilerinde karışıklık yaşayacağına işaret ederken, yeni bir çevre kazanacağı şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Köpek Sevmek

Rüyada köpek sevmek, rüyayı gören kişi için hayırlıdır. Bazı rüya tabircilerine göre zayıf düşmana işaret ederken, bazılarına göre de mutlu bir habere delalet eder. Ayrıca rüyada köpek sevdiğini görmek, rüyayı gören kişinin nefsinin kuvvetli olduğuna yorulur.

Rüyada Köpekten Korkmak

Rüyada köpekten korkmak, rüyayı gören kişinin yakın çevresine söylemek istediği şeyler olduğuna, eğer bunları paylaşırsa mutlu olacağına huzura ereceğine yorulur. Bazı rüya yorumcularına göre ise rüyada köpekten korkmak, rüya sahibinin manevi yönden zayıf olmasına, seçtiği insanlara dikkat etmesi gerektiği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Köpek Isırması

Rüyada köpek tarafından ısırıldığını görmek, rüya sahibi için iyi yorumlanmaz. Rüyada köpeğin ısırması, çevrenizden birinin size zarar vereceğine işaret eder. Rüyada köpeğin ısırdığı yerin kanaması, rüyayı gören kişi için hastalık durumu varsa kısa süreceğine işaret eder. Eğer köpeğin ısırdığı yerin kanamadığını görürse, hastalık veya kederin artacağına delalet eder.

Rüyada Köpek Yalaması

Rüyada köpeğin elini yaladığını görmek, rüya sahibinin düşmanlarının yola geleceğine, onları yeneceğine işaret eder.

Rüyada Köpekten Kaçmak

Rüyada köpekten kaçmak veya rüyada köpeğin kovaladığını görmek, rüyayı gören kişinin çevresinde kötü niyetli insanlar olduğuna, iş hayatında rekabet olacağına işaret eder.

Rüyada Köpek Beslemek

Rüyada köpek beslemek, rüyayı gören kişi için hayırlıdır. Rüyada köpeğe yemek vermek, rüyada köpeğe ekmek verdiğini görmek, rüyayı gören kişinin rızkının artacağına işaret eder. Eğer rüyada av köpeğini beslediğini görmek ise etrafına gösteriş yapmayı seven birine yorulur. Rüyada süs köpeği beslemek, rüyayı gören kişinin eşiyle huzurlu olduğuna işaret eder.

Rüyada Evde Köpek Görmek

Rüyada evde köpek görmek, rüyayı gören kişinin çevresinde ona düşmanlık besleyen ama buna rağmen iyilik barındıran bir yakını olduğuna işaret eder. Rüyada evde köpek beslemek, o evin rızkının artacağına delalet eder.

Rüyada Köpek Havlaması, Rüyada Köpek Uluması

Rüyada köpeğin havladığını görmek, rüyayı gören kişinin başarılı olacağına, dostlarının güvenilir olduğuna, yeni güzel dostluklar kuracağına tabir edilir. Rüyada köpeğin uluması, rüya sahibinin güzel sözler işiteceğine de delalet eder.

Rüyada Köpek Gibi Havlamak

Rüyada köpek gibi havlamak, rüyayı gören kişi hayırlıdır. Rüya sahibinin isteklerine kavuşacağına işaret eder.

Rüyada Köpek İle Konuşmak

Rüyada köpek ile konuşmak, rüya sahibinin bir takım değişiklikler yaşayacağına işaret eder. Bazı rüya yorumcularına göre ise ona zararı dokunacak insanlarla birlikte olacağına delalet eder. Bazen de rüyada köpek ile konuşmak, rüyayı gören kişinin doğru olmayan işlere yöneleceğine delalet eder.

Rüyada Köpek Sahiplenmek, Rüyada Köpek Almak

Rüyada köpek sahiplenmek, rüyayı gören kişinin iyi biri olduğuna ama manevi olarak bazı eksiklikler hissettiğine yorulur. Rüya sahibinin saygı ve sevgi görmek istediği şeklinde yorumlanır. Bazen elde etmek istediği şeyler için birikim yapacağına işaret eder.

Rüyada Av Köpeği Görmek

Rüyada av köpeği görmek, saygın bir hayata, bol berekete yorulur. Rüyayı gören kişinin başarılı olacağına, hayallerine kavuşacağına delalet eder.

Rüyada Çoban Köpeği Görmek

Rüyada çoban köpeği görmek, rüya sahibinin elinde olan bir maldan dolayı kazanç sağlayacağına işaret eder. Rüyada çoban köpeği beslemek, rüyayı gören kişinin çevresinde saygı duyulan biri olduğuna işaret eder.

Rüyada Süs Köpeği Görmek

Rüyada süs köpeği görmek, rüya sahibi için sevinmekle tabir edilir. Rüyada süs köpeği beslemek, rüyayı gören kişinin eşiyle problemler yaşayacağına, kucağında süs köpeği sevdiğini görmek ise ihanete yorumlanır.

Rüyada Köpek Öldürmek

Rüyada köpek öldürmek, rüya sahibinin düşmanları yeneceğine delalet eder.

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!