Alfabetik Rüya Tabirleri

GRüya Tabirleri

Rüyada Gelin Görmek

Kişinin rüyasında gelin görmesi, daima iyi olarak yorumlanmaktadır. Rüya içerisinden gelin gören kişinin mutlu ve huzurlu olacağına işarettir. Gelin yaklaşan güzel günlere ve iyi habere işarettir. Bu rüya tabirine göre, gelin gören kişi bekar ise yakın zaman içerisinde evlilik yapacağı anlamına gelmektedir. Gelin güzel bir kadın ise rüya sahibi yaşamında mutlu olunacak. Eğer çirkin ise son olarak belirsiz bir evlilik olacağı anlamına gelir.

Günümüzde yer alan bazı alimlere göre rüyada gelin görmek; mutluluk, saadet ve evlilik olarak yorumlanır. Genel olarak mutluluk, huzur ve neşe dolu günlere işarettir. Bazende rüya sahibinin yaşamında yaşanacak birtakım garip olaylara yorulur. Kısacası rüyada gelin görmek, kişinin yaşamını olumlu bir şekilde etkileyecek değişikliklere delalettir.

Rüyada Yeni Gelin Görmek 

Rüyada Gelin Görmek
Rüyada Gelin Görmek

Bir genç kızın rüyasında kendisini yeni gelin olarak görmesi; o genç kızın yakın zaman içerisinde büyük kısmete kavuşması anlamına gelmektedir. Kişi rüyasında bir erkeğe doğru adım atıyorsa, kısmet olarak çok yakın bir zamanda eline geçeceği olarak yorumlanır. Böyle bir rüyayı erkek görmüş ise; erkeğin yakın bir zamanda evleneceği anlamına gelir. Eğer erkek evli ise; yeni bir çocuğu anlamına delalet eder. Ayrıca bu rüya tabiri, kişinin önemli bazı konularda muvaffak olacağına da işarettir.

Rüyada Gelin Almaya Gitmek

Rüyada alınmaya gidilen gelin, bezekli olursa kişinin bolluğa ve dünyaca ucuzluğuna işaret eder. Kişi rüyasında gelinin koluna girerek onunla beraber yürüyor ise; rüya sahibinin elini yüksek miktarlarda para ve mal geçeceğine yorumlanmaktadır. Rüyada gelin almaya gitmek berekete ve huzura işaret etmektedir.

Kişi rüyasında yaşlı bir gelin almaya gidiyorsa bu rüya tabiri, büyük bir mal ve servet elde edileceğine yorumlanır. Süslü bir hali olan gelini almaya gitmek, yakın birinden hoş bir hediye alınacağına işarettir. Rüyasında gelin almaya giden kişi gerçek yaşantısında fakir biri ise zengin olur. Rüyasında akrabasından gelin almaya giden kişinin ise bir yerde yönetici olacağına işaret eder.

Rüyada İki Gelin Görmek

Rüyada birden fazla gelin görmek çok hayırlara vesile olduğunu işaret etmektedir. Rüya sahibinin birden fazla gelin görme rüya tabiri, çok yakın bir arkadaşından büyük bir destek alacağını işaret eder. Genel olarak bu rüya tabiri, büyük bir servete ve helal kazanca alamettir.

Rüyada Gelin Almak

Rüyada kişi kendi evine bir gelin alıyor ise; iş hayatında ve sosyal çevresinde büyük bir saygınlık elde edeceği anlamına gelmektedir. Yakın bir zaman içerisinde rüya sahibinin ayağına gelecek kısmeti işaret eder. Ayrıca bu rüya tabiri, yakın çevreniz içerisinde bulunan biriyle evlilik yolunuzun kesiştiğini işaret etmektedir.

Bazı rüya yorumcularına göre ise, gelin almak maddi durumunuzun iyiye gideceğine işarettir. Evli bir erkeğin bu rüyayı görmesi, evliliğinin mesut ve mutlu bir şekilde geçeceğine ve ayrıca uzun bir ömür yaşayacağına işarettir.

Rüyada Birisinin Gelin Olduğunu Görmek

Rüya sahibinin güzel bir yaşantı ve uzun ömür süreceği anlamına gelir. Dünya içerisinde rahat bir hayat sürmeye yorulur. Aile içerisinde bulunan büyüklerden rıza almaya özen gösterilir. Eğer rüya sahibi evli bir kadın ise bu rüya tabiri, bir çocuk doğuracağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Gelin Başı Yaptırmak

Bu rüya tabirinin genel anlamı, kişinin hiç ummadığı bir yerden eline yüklü miktarda para geçeceğinin işaretidir. Kişi rüyada kendisine gelin başı yapıldığını görüyorsa neşe, kısmet, müjde, huzur ve yaklaşan güzel günlere işarettir. Gelin başı yaptırmak bekar biri için çok kısa bir süre içerisinde evlilik anlamına gelir. Bahtın ve kısmetin açıklığına yorulur.

Bereket ve bolluğun artacağına işarettir. Çok güzel bir rüya olmakla beraber mutlu olarak hayattan keyif alınacağına delalet eder. Daima iyi, güzel ve hayırlı olan şeylere tabir edilir.

Kişinin rüyasında gelin çiçeği görmesi, muradını almaya, hayallerine kavuşmaya ve sevdiğine sımsıkı bir şekilde sarılmaya işarettir. Ayrı bu rüya tabiri, uzun bir ömür sürüleceğine de delalet etmektedir.

Rüyada Gelin Getirmek

Kişinin rüyasında gelin getirdiğini görmesi çok hayırlı bir rüya olmasıyla beraber kazançlı bir iş kapısının da aralanacağına yorumlanmaktadır. Genel olarak bu rüya tabiri, zor ve sıkıntılı geçen zamanların geride kalacağı anlamına gelir. Haneye bereket ve bolluk gireceğini de ifade etmektedir.

Gelinin Eve Gelmesi

Bu rüya tabiri, kişinin hayatındaki kötü giden birtakım şeylerin son bulması olarak yorumlanmıştır. Sevinç ve mutluluktur. Sıkıntıların ve sorunların sona ereceği anlamına gelir. İş kariyerinde de yükselme olacağını, başarıyı temsil eder. Evli çiftler arasındaki birtakım sorunların son bulacağına yorulur. Bekar biri için ise hayırlı bir kısmet kapısının açılacağı anlamına gelir.

Rüyada Gelinlik Giymek

Bu rüya tabiri, insanlar arasında çok rastlanılan bir durumdur. Hem bekar hem de evli bir kadın rüyasında gelinlik görebilir. Kişinin gelinlik giydiğini görmesi hakkındaki rüya yorumları, gelinliğin rengine göre de değişmektedir. 

Rüyada Yırtık Gelinlik Görmek

Hasar görmüş veya yırtık gelinlik görmek, bağlılığınız ve korkularınız ile ilgili birtakım sorunları sembolize eder. Ayrıca bu rüya tabiri kusurlu bir düğüne sebep olan geçmiş olayları da anlatabilir. 

Başka bir kişi aracılığı ile gelinliğin kirletildiğini görmek de rüyada mümkündür. Bu rüya tabiri, kişinin hayat seçimlerinde problemler olduğunu ve birinin de bunu mahvetmek için geldiğini anlatmaktadır. Problemin ne olduğunu ve bu durumun nasıl daha iyi bir hale gelebilmesi için bağlama bakın.

Rüyada Siyah Gelinlik Giymek Veya Görmek

Rüya sahibinin siyah gelinlik görmesi, kalıcı bir seçim yapma zorunluluğundan takındığı tavrı temsil eder. Uzun vadeli hayat seçimlerinize veya partnerinize kalıcı bir şekilde bağlı kalma baskısı hissedebilirsiniz. Bu rüya tabiri, sizin kalıcı bir seçim yapabilmeniz için motive olmanızı sağlayan korkuyu yansıtır.

Rüyada Kırmızı Gelinlik Giymek Veya Görmek

Rüya sahibinin kırmızı gelinlik görmesi, alıcı bir şekilde seçim yapan olumsuz düşünceleri temsil eder. Olumsuz düşünceler; aldatmak, yalan söylemek, başkalarını bir şeyler yapmak için korkutmak veya çalmak olabilir. Bu rüya tabiri genel olarak olumsuz bir olayı kişinin kabul etmesi anlamına gelmekle beraber iyi bir işaret değildir.

Rüyada Mavi Gelinlik Giymek Veya Görmek

Mavi renk genel olarak gökyüzünün tepesini göstermektedir. Bu atmosfer, yenilenme, ifade ve keşif için sonsuz, geniş fırsatların sembolüdür. Gelecekteki hayat seçimleriniz hakkında açık ve özgür hissettiğiniz anlamına gelir.

Rüyada Pembe Gelinlik Giymek Veya Görmek

Kişinin rüyasında pembe gelinlik görmesi, sevinç, mutluluk, sevgi, şefkat, tatlılık ve nezaketi temsil eder. Aşk yolu ile iyileşmek beya aşık olmak bu renk ile ima edilir. Bu rüya tabiri ayrıca, kişinin aşk ilişkisinde olgunlaştığı anlamına gelir.

Rüyada Beyaz Gelinlik Giymek 

Gelinliklerin bir düğün içerisindeki yorumu, partnerinize olan odağınızı göstermektedir. Rüyada birincil odak noktası eğer gelinlik ise, partneriniz ile olan durumunuzu değerlendirmelisiniz. 

Bununla beraber, rüyada odak noktası gerçek yaşamdaki sevgiliniz, sevdiğiniz kişi veya eşiniz ise gelinliğin rolü bu rüya tabirinde daha azdır. Çünkü bilinçaltında sizin ve eşinizin sahip olabileceği hayat içerisinde daha fazla düşündüğünüz anlamına gelmektedir.

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!