Alfabetik Rüya Tabirleri

DRüya Tabirleri

Rüyada Deniz Görmek

Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada deniz görmek; berekete erişmek, maddi açıdan kişinin rahatlayacağı anlamına gelen bir rüya tabiridir. Rüyasında deniz gören kişi, yeni bereket kapılarına erişeceği olarak yorumlanır. Arzuların gerçekleşmesine, sanata, işe, mala; tehlikeli iş, bitimsiz ihtirasa ve dünya içerisinde yer alan münasebetleri işaret eder. Bunun yanı sıra rüya sahibi gördüğü deniz refahını gerçek hayat içerisinde de yaşar. Deniz rüya sahibinin rüyasında uzak bir mesafede ise bazı işlerinde birtakım sorunlar yaşayacağı ama sonunda hayırlara vesile olacağı anlamına gelir. Peki rüyada denizi farklı şekil ve durumlarda görmek nasıl bir rüya tabiri anlamına gelmektedir. 

deniz-görmek
Rüyada Deniz Görmek

Rüyada Denizi Bulanık ve Pis Görmek

Bu rüya tabiri, rüya sahibinin sıkıntılı günleri atlattıktan sonra huzura ve refaha erişebileceği anlamına gelmektedir. Ayrı bulanık ve pis deniz rüya sahibinin endişe içinde bulunan halinin farklı bir yansıması anlamına gelmektedir.

Rüyada Dalgalı Deniz Görmek

Rüyada denizi dalgalı bir biçimde görmek zalim bir başkana işaret olduğu anlamına gelir. Bu rüya tabiri,rüya sahibinin denizi kasvetli ve karanlık bir şekilde görmesi işlerinin ters gideceği anlamı gelir. 

Rüyada Berrak, Temiz ve Dalgasiz Bir Deniz Görmek

Rüyada dalgalı deniz görme rüya tabirinden farklı olarak, adaletli bir başkanı işaret etmektedir. Rüya sahibinin çok varlıklı ve rahat bir hayat yaşayacağı anlamına gelir. Hırçın ve coşkun deniz, adaletsiz ve zalim yönetici olarak yorumlanırken; durgun deniz adil bir yönetici olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada güzel ve sakin bir deniz görmek, rüya sahibini devasa büyüklükte bir aşamayı kaydedeceği olarak yorumlanmaktadır. Kişi, yaşamı içerisinde birçok olaya daha farklı bir bakış açısı ile bakmaya başlar. Hayatı içerisinde her şeye çok farklı anlamlar yükleyebilir. Rüya sahibi için hayati önem arz eden konular bir anda gereksiz ve boş gelebilir. Kişiyi üzen, tasalandıran ve canını sıkan olaylar ve durumlar, bakış açısı değiştiği için anlamsız ve basit bir hale gelebilir. Bu rüya tabiri, içsel dinginliğin ve olgunlaşmanın simgesidir.

Rüyada Denizde Boğulmak

Rüya tabiri, rüya sahibinin aşırı ihtiraslı bir biçimde bütün işlerine çok sıkı bir tutunma göstergesidir. İşleri tutku çerçevesi içerisinde yapmak güzel bir şeydir. Ancak işinize kendinizi adayarak para ve iş dışında herhangi bir şey düşünmemek kişinin kendisine zarar verdiği anlamına da gelir.

Rüyada Denizde Yüzmek

Üzüntüden, kederden ve gamdan kurtuluşa ve büyük bir hayra yelken açacağınız anlamına gelmektedir. Ayrıca rüyada denizin altında yüzme rüya tabiri ise, manevi-maddi başarıya ve yeni bir iş ve yeni bir yolculuğa delalet etmektedir.

Rüyada Denizde Yıkanmak

Bu rüya tabiri, rüya sahibinin sıkıntı ve dertlerinden kurtularak güzel bir arınma yaşayacağına işaret eder. Eğer ki rüya sahibi herhangi bir ticaret işi ile uğraşıyor ise, borçlarından tamamen kurtulacağı olarakta yorumlanır. Ayrıca rüya sahibi bulanık ve pis bir denizde yıkanıyorsa, özel hayatınızda veya işinizde birtakım sıkıntılar yaşayabileceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Deniz Suyu İçmek

Rüya içerisinde deniz suyu içen kişi maddi ve manevi olarak çok büyük bir ferahlığa kavuşacağı anlamına gelmektedir. Bu rüya tabirine göre, kişi gönül işlerinde sıkıntılar yaşıyorsa çözüleceği, gelirinde sorunlar varsa düzeleceği ve aile içerisindeki huzurun artacağına yorumlanır. Eğer rüya sahibi deniz suyunun tamamını içmişse, çok büyük bilgeliğe erişeceği anlamına gelir. Fakat içilen deniz suyu pis ise bazı konularda kaygılanacağınız olarakta yorumlanır.

Allame Meclisine göre ise bu konu çok farklı yorumlanmıştır. Rüyada deniz suyu içmek, yöneticiliğin ve liderliğin sembolüdür. Büyük veya küçük bir insan grubuna liderlik yapabilirsiniz.

Rüyada Denizin Kuruduğunu Görmek

Rüyada denizin kuruduğu gören kişi için yalnızca o kişiye ilgilen bir konunun haberi değildir. Deniz genel olarak bütün insanlığa hizmetlerini sunan bir nimet kapısıdır. Bundan dolayı rüya tabiri yapan insanlar denizin nasıl bir durumda olduğu gören kişinin yaşadığı ülke veya şehri temsil ettiğini düşünürler. Denizin kurumuş olduğunun görülmesi, ülke yönetimi içerisinde kişilerin başarısızlığına veya başarısız olacaklarına yorumlanmaktadır. Deniz içerisinden bulunan zemin kısmı gözle görünecek kadar kurumuş ise hükümet yöneticisinde bulunan kişinin adil olmayan biri olacağına işaret eder.

Rüyada Denizi Baştan Başa Yarmak

Bu rüya tabiri, üzüntüden, kederden kurtulmaya, gönül sefasına ve arzu, isteklerine yerine gelmesine yorumlanmaktadır.

Rüyada Denizde Yürüdüğünü Görmek

Rüya sahibinin imanının çok büyük bir şekilde artacağının müjdecisidir.  Bu rüya tabiri, kişinin dini dünyası içerisindeki tekamülüne işaret eder. Dünya işlerinden elini-ayağını çekeceğine ve ferah-huzuru kendi içerisinde bulacağına yorulur.

Rüyada deniz dalarak hazine çıkarmanız veya rüyada hazine bulmanız, çevreniz tarafından bir saygı göreceğinize ve şansınızın büyük bir şekilde artacağına delalet eder.

Rüyada Deniz Kenarı Görmek

Rüya tabirine göre, kişi çok kısa bir zaman içerisinde aşık olabileceği bir kişi ile karşılaşacağına yorumlanır. Deniz kenarında oturan evli ise aile hayatı çok mutlu ve huzurlu geçeceğine eğer bekar ise evleneceğine yorumlanır. Deniz kıyısı rahatlamaya, feraha ve kişinin bütün sıkıntılarından kurtulacağına işarettir.

Rüyada Denizden Su Almak

Rüya tabiri, Allahu Teala’nın çok büyük olan ihsanına nail biri olacağına işaret eder.

Rüyada denizin taşması, çıkılan bir yolculukta rüya sahibinin karşısına kişiyi korkutacak bazı durumlar ile karşılaşabileceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Denizin Kendine Engel Olması

Rüya sahibi rüyası içerisinde çıktığı yolda denizin kendisine engel olduğunu görüyor ise, planlamış olduğu yolculuğa çıkamayacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Denizi İkiye Bölmek

Rüya tabirine göre, rüya sahibinin aradığı rahata ve mutluluğa kavuşacağı anlamına gelmektedir. Manevi ve maddi bütün sorunların giderek, hem sosyal hem de ruhsal açıdan çok büyük başarılar elde edeceğine işarettir.

Rüyada Denizde Oturduğunu Görmek

Rüya sahibi denizde oturuyor ise, daha önceden yapmış olduğu bütün günahlarından tövbe edeceğine ve artık güzel sevap, ameller işleyeceği anlamına gelmektedir. Ayrıca bu rüya tabiri, hem bedensel hem de ruhsal açıdan içerisinde bulunduğu rahatsızlıklardan iyileşeceğine anlamına da gelir.

Rüya Alimlerinden Bazılarına Göre Deniz Görmek

Danyal ( as. ) göre; faziletli bir alim, sultan veya mutlak halife ile, denizi temiz, düzgün ve saf olarak görmek, adaletli bir devlet başkanına işaret etmektedir. Denizi, çırpınır, kötü, bulanık görülmesi ise , cebbar ve bir sultan anlamına gelmektedir. Deniliyor ki: Rüyada deniz görmek, helak eden ve ıstırap veren bir fitnedir. Deniz rüyaları, cehenneme gidişe dahi olarakta yorumlanmıştır. Yine deniz rüya tabiri, harbe, yolculuğa, harp içerisinde elde edilecek ganimete ve mala delalettir. Bu rüya tabileri farklı olarak yorumlanmıştır.

Caferi Sadık’a Göre: Devlet ve mülk başkanı, alim, büyük kimseler, iş, sultan ve melik, ilim, insanların reisi ve büyüğü, iş-mal ve gayret şeklinde yorumlanmıştır.

Abdülgani Nablüsi: Rüyada deniz görmeyi cüsseli, adil, müşfik ve kuvvetli bir devlet adamı, çırak için usta, tüccar için mali olarak yorumlamıştır.

Kirmani: Rüyada denizin soğuk olduğunu ve su içtiğini gören birinin mahkemelik olacağını, rüya sahibi eğer ki ilim veya bilim adamı ise de başarılarının artacağını, devlet adamı ise itibarının ziyadeleşeceği olarak yorumlamıştır.

Cabirül-Mağribi: Denizin kurumasını, hükümet başkanının askerinde noksan husülüne veya vefatına, düşman cephelere karşı ise mağlup olunacağını yorumlamıştır.

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!