Alfabetik Rüya Tabirleri

ARüya Tabirleri

Rüyada At Görmek

Rüyada At Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada at görmek, daima hayırlı sonuçlara işaret etmektedir. Rüya tabirleri içerisinde rüyada at görmek özellikle Osmanlı zamanlarında yaygın söylenişine göre murattır. Rüyasında at gören kimse için yolculuk, makam ve mevki müjdesi olur. 

Rüyada at görmek en çok bilinen anlamı ile hayırlı bir kısmetin olacağıdır. Rüyada at görmenin simgesel anlamı ise bolluk, zenginlik ve berekettir. Rüyasında ata bindiğini gören kişi hayatındaki bir konuda işin ehli ise yüksek bir mertebeye ulaşacağı anlamına gelmektedir. Rüyada görülen atın şekli ve durumu rüya tabirini büyük bir ölçüde değiştirmektedir. Örneğin: rüyada kızıl kuyruklu bir at görmek dindarlıkla alakalı konularla ilgili olmaktadır. Rüyada gördüğünüz atın rengi gibi o atın diğer özellikleri ve sizin davranışlarınız da rüya tabiri için önem arz etmektedir.

Rüyada at görmek de diğer rüya tabirleri gibi değişkenlik göstermektedir. Rüyada at görmek, rüyada ata binmek vs. farklı anlamlar teşkil etmektedir. Sizler için rüyanızda at görmek ile ilgili bütün ayrıntılı rüya tabirlerini hazırladık.

Rüyada at görmenin rüya tabiri nedir?

Rüya tabirleri içerisinde Danyal (a.s.) tarafından belirlenen bir yorumlanma vardır. Bu şu şekildedir: Rüyada at görmek izzü şeref ve de devlete delalet eder. Kirmani tarafından ise: Rüyada at düşmanınızı veya rakibinizi alt etmeye yenmeye işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada at görmek, berakete ve hayırlı işlere işaret iken diğer yandan da çıkılacak uzun bir yolculuğun habercidir. Eski çağlarda at görmenin savaşları kazandıracağına ama zorlu bir süreç olacağına işaret ettiği eski çağ astrologları tarafından not düşülmüştür.

Rüyada ata binmek ne anlama gelir?

Rüya tabirleri içinde ata binmenin işareti yol ile tabir edilir. Rüyasında ata binerken pek yetenekli olmadığını fark eden birisinin iş hayatında terfi alacağını, üstün bir başarı göstereceğini işaret etmektedir. 

Rüyanızda bindiğiniz atın cinsiyetini hatırlıyor iseniz ve bu at erkek at ise sizi sevmeyen veya çekemeyen birileri olduğuna işarettir.

Rüyada ata binmenin diyanet tabiri de şu şekildedir: Rüyayı gören kimsenin kısa bir süre içerisinde evleneceğine işarettir. Eğer rüyasında bir taya yani at yavrusuna bindiğini görüyorsa zengin ve iyi niyetli bekar bir hanımla evleneceğine işarettir. Veya bu tabirler bir ev satın alacağına da işarettir.

Gerçek hayatında ata binen birisinin rüyasında ata bindiğini görmesi ise kişinin yüksek bir makama yükseleceğine işarettir. Aynı zamanda gerçek hayatta ata binen kişilerin bu rüyayı gördükten sonra bir seyahata çıkacağına da işaret etmektedir.

Rüyada attan inmek ne anlama gelir?

Rüya tabirleri içerisinde ata binmenin bir anlamı olduğu gibi attan inmenin de bir anlamı vardır. Rüyada ata binmek ne kadar hayırlı bir rüya ise rüyada at üzerinden inmek kötü bir anlam taşımaktadır. Rüyasında attan indiğini gören kişi için ilerleyen süreçte sıkıntılar ve zorluklar görülmektedir.

Rüyada beyaz at görmek ne anlama gelir?

Rüya tabirleri içerisinde en güzel at görme tabirlerinden bir tanesidir. Beyaz saflığı temizliği temsil eden insan içerisinde güzel duygular uyandıran bir renktir. Rüya sahibinin beyaz bir at görmesi rakibine karşı alacağı galibiyeti işaret etmektedir. Kirmani’ye göre beyaz bir at görmek devlet tarafından verilecek itibar ve mala delildir. Rüyasında beyaz ata bindiğini gören kişi ise şerefe ulaşır ama bu süreçte biraz üzülür, hüzünlenir. Yine Kirmani’ye göre rüyasında beyaza yakın nisbeten siyah olan at görmek ise dindar bir kadına işaret etmektedir. Rüyasında bu tip bir rüya gören kişinin dindar bir kadın ile evleneceğini anlatır.

Rüyada siyah at görmek ne anlama gelir?

Rüya tabirlerinde siyah renk ululuk, saltanat, devlet ve dünyalığa işaret etmektedir. Rüyasında siyah bir at gören kişi lider olacağı ve dünya malına yeterince sahip olacağı işaret edilmektedir.

Rüya tabiri için diyanet tabiri de şu şekildedir: Rüyada siyah bir at görüşmesi; büyüklük ve zenginliğe işarettir. Cinsi iyi bir at görülmesi kişinin rızkının artacağına ve sahip olduğu gücün artacağına işarettir. Siyah bir ata bindiğini görmek ise saygınlık ve şerefin artacağına işaret etmektedir.

Rüyada kızıl at görmek ne anlama gelir?

Yaşamın rüyasında kızıl at gören kişiye karşı çok cömert davranacağına işarettir. Rüyasında kızıl bir at gören kişi rüya tabirlerine göre hayal ettiklerini yaşama şansı olacağına işarettir. Ayrıca hayal ettiklerini yaşama şansını gören kişilerin rüya sahibine imreneceğini göstermektedir.

Ayrıca rüyasında kızıl bir at gören kişinin dindar bir kişi ile izdivaç edeceği anlamına da gelmektedir.

Rüyada bir at öldürmek ne anlama gelir?

Rüyanızda bir atı öldürmek rüya tabirleri içerisinde hayırlı anlama gelmektedir. Bu rüya; bolluk, kazanç ve bereket anlamlarına gelmektedir. Rüyayı gören kişinin dünya hayatında yeteri kadar malı ve mülkü olacağına işaret etmektedir. Normalde rüyamızda kötü olabileceğini düşündüğümüz bu rüyanın açıklaması ise atı günahlarından kurtarmak olarak düşünülür ve hayra yorulur.

Bunun yanında rüyanızda at tarafından ısırılmak ise büyük bir güce ve kudrete sahip olacağınız anlamına gelmektedir.

Diyanet açısından rüyada bir at öldürmek ne anlama gelir? Rüyasında bir at öldürdüğünü gören kişinin paraya ve mala kavuşacağına işaret etmektedir. Eğer kişi bir at tarafından ısırılırsa bu kişi herkes tarafından saygı ve hürmet kazanacaktır. Bunların yanı sıra kişinin rüyasında at eti yemesi ve yine rüyasında attan düştüğünü ise diyanet yorumlamaz.

Rüyada at arabası görmek ne anlama gelir?

Rüyanızda at arabası görmeniz iş kuracağınız anlamına gelmektedir. Rüya tabirleri içerisinde at arabası görmek iş kuracağınız ve bu işte yüksek bir başarı elde edeceğinize işaret etmektedir.

Bu rüya daimi bir işte çalışan kişiler açısından da konumunun olumlu bir derecede artış göstermesi anlamındadır. Rüyayi gören kişinin rütbesinin yükselmesi anlamındadır.

Rüyada at arabasına binmek ne anlama gelir?

Rüyayı gören kişinin bir atılıma geçeceği başarısını en tepelere en yükseklere çıkaracağı bir dönemin başlayacağına işarettir. 

Rüya tabirleri içerisinde at arabasına binmek kişinin kazancının bolluk ve bereket içerisinde olacağının işaretidir. Rüyayı gören kişinin işindeki verimlilik artacaktır ve kişinin yaşam kalitesi yükselecektir.

Rüyada koşmakta olan bir at görmek ne anlama gelir?

Rüya tabirleri için yapılan açıklamalara göre koşmakta olan bir at görmek rüya sahibinin rızık, şifa ve hidayet bulması anlamlarına gelmektedir. Aynı zamanda kişinin rızık, şifa, hidayet, hayır ve iyilik konularında bolluk yaşaması anlamına gelmektedir.

Rüyada at görmek rüya tabirlerini uzmanca yapan kişiler tarafından kısa zamanda gelecek bir zenginlik, sağlık, huzur ve zafer olarakta aktarılmaktadır. Bu saydığımız özelliklerin kişiye kısa bir süre içinde tabiri caizse koşarak geleceği anlamlarını taşımaktadır.

Genel olarak incelendiği zaman rüyanızda at görmeniz ve at ile yaptığınız davranışlar (binmek, görmek vs.) hep iyiye işaret etmektedir. Rüyanızda at görürseniz içiniz rahat olsun çünkü at hayıra işaret etmektedir. Özellikle rüyanızda bir at öldürdüğünüzü görmeniz sizi endişelendirebilir fakat buda hem diyanet hem uzman yorumcular tarafından iyiye yorumlanır.

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
error: Content is protected !!