Alfabetik Rüya Tabirleri

Rüya TabirleriA

Rüyada Altın Görmek

Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın görmek, işin özüne bakmak gerekirse altın doğada sınırlı sayıda bulunması ve kıymetli olmasından dolayı değerli bir maddedir. Bu nedenle rüyada altın görmek kişinin maddi zorluklardan kurtulacağı, maddi açıdan rahat edeceği mutlu günler göreceğine işaret etmektedir. Fakat rüyada altın görmek doğrudan bu anlamlara gelmeyebilir, altının görülme şeklinde durumuna göre farklı yorumlanmasına sebep olabilir. Rüyada altın görmenin diğer durumları şunlardır.

Rüyada altın satın almak

Rüyada altın satın almak rüyayı gören kişinin maddi açıdan bolluk yaşayacağı bir döneme içerisine girdiği anlamına gelir. Rüyayı gören kişi bir şirkette yada bir işte çalışıyorsa bu önündeki süreçte başarılı performanslar gösterebileceğine işaret eder. Bu gösterdiği başarılar üstlerinin dikkatinden çekecektir ve iş hayatında rahata varacağı anlamına gelir.

Bunun yanı sıra rüya sahibinin kendisi yada ailesinden birinin hiç beklemediği bir anda maddi gelir getirecek bir işi kazanmasıyla hayatının geri kalanını rahat bir şekilde geçirecektir.

Rüyayı gören kişi bu altını kuyumcudan almışsa bu rüya hayra yorumlanır. Rüya sahibinin rüyada altın satın alması hayatında rol model aldığı birinin yolundan gideceği anlamına gelir. Bu yolda örnek aldığı kişinin hayatı ve iş fikirlerini hayatına empoze etmesi rüya sahibinin önündeki süreçte iş ve normal hayatında rahata varacağına işaret eder. Özetle rüyada altın satın almayı görmek rüya sahibinin maddi açıdan rahatlayacağı döneme gireceğinin işareti olara yorumlayabiliriz.

Rüyada Altın Görmenin Anlamı Nelerdir_
Rüyada Altın Görmek

Rüyada külçe altın görmek

Rüyada külçe altın görmek rüyayı gören kişinin cinsiyetine bakılmaksızın iyiye yorumlanmaz. Külçe altın görmek maddi açıdan rüyayı gören kişinin para kaybedeceğine yorumlanır. Eğer kendine ait bir iş varsa bu süreçte işinde maddi açıdan zorluklar ve çökmeler yaşayabileceği anlamına gelir. Özetle rüyada külçe altın görmek diper altın görmelere göre farklı yorumlanır kişinin maddi anlamda zor zamanlar geçireceğine işaret etmektedir.

Rüyada altın madeni görmek

Rüyada altın görmek rüya tabirlerinde hayra yorumlanmaktadır. Altın madeni görmek kişinin başarısına işaret etmektedir. Rüyayı gören kişi rüyasında altın aramak için kazma kürekle yollara düşmüş ve madeni bulmuşsa bu hayatının değişeceği anlamına gelir. Kişinin yakın zamanda servete kavuşacağı, son derece rahat bir yaşam süreceği anlamına geliyor.

Bu durum kişinin cinsiyetine, yaşına göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin rüyayı gören kişi daha genç ise bu rahata erme, zenginliğe kavuşma süreci kolay olmayacaktır. hayat onu çeşitli imtihanlara sokacaktır. Özetle rüyada altın madeni görmek, armak hayra yorumlanır. Kişi çeşitli imtihanlar yaşasada güzel günler göreceği anlamına gelir.

Rüyada altın yüzük görmek

Rüyada altın yüzük görmek bir çok rüya tabirinde bu durumu, rüyayı gören kişinin maddi açıdan rahatlayacağı yönünde yorumlanmıştır. Altın son derece nadir ve kıymetli bir maden olduğundan birçok islam alimine göre bolluk, bereketlik ve servete varma olarak anılır.

Rüyada altın yüzüğü takıyor olmak yada bu yüzüğü başkasına vermek kısa süre içerisinde kişi veya yakınlarından birinin evleneceğine yorumlanır. Bu evliliği hayrı, bolluğu, bereketi getireceği ve evliliğin her açıdan mutlu mesut bir şekilde devam edeceğine işaret eder. 

Rüyada altın yüzük bulmak ise rüyayı gören kişinin iş hayatında ve özel yaşamında bazı kırılımların yaşayacağı anlamına gelir. Bu kırılımlar aşırı derecede kötüye yorumlanmıyor ama işlerin terse gideceği yönünde yorumlanmaktadır. Rüyanızda altın yüzüğü parmağından çıkarmanız ise rüyayı gören kişinin kısa sürede sıkıntılı zamanlar geçireceği yönünde yorumlanır. Özetle rüyada yüzük görmek bazı durumlarda hayra bazı durumlarda sıkıntılara yorumlanmaktadır.

Rüyada ölen birinin altın vermesi

Rüyada ölen birinin altın vermesini görmek ve bu kişi tanıdığın sevdiğin biri ise birçok kişi tarafından iyiye yorumlanır. Rüyanızda ölen kişi size altın veriyorsa bu sizin kargaşa, kaos ve çeşitli sıkıntılarla kararmış günler artık yerini aydınlığa bırakacaktır. Böyle bir durumda rüyanızda ölen birinden altın almışsanız bu hayatınızın ferahlığa ve mutlu bir geleceğe adım adım gittiğini anlayabilirsiniz. Özetle rüyada ölen birinin size altın vermesi uzun süreçte hayatınızı olumlu yönde etkileyecek şeyler olacağına işaret eder.

Rüyada altın küpe görmek

Rüyada altın küpe görmek veya altın küpeyi takıyor olma durumları genel olarak rüya tabirlerinde hayra işaret eder. Rüyayı gören kişi evliyse ve çocuğu varsa, o çocuğun dini hizmetler alanında eğitim alacağını gösterir. Bu çocuk imamlık, müezzinlik ve hatiplik üzerine ilim sahibi olacak ve insanlara, ailesine yarar sağlayacağı yönünde yorumlanır. Özetle kişinin kendisine ve çocukları için hayra işaret ettiği anlamına gelir.

Rüyada altın bilezik görmek

Rüyada altın bilezik görmek veya bileziği koluna takmak yakın bir süreç içerisinde miras haberi alacağınıza delalettir. Rüyayı gören kişinin cinsiyeti ve yaşı önemli olmadan bu kişinin ilerleyen yaşamında maddi olarak sıkıntılar çekmeyeceği ve miras kalacağı yönünde. Her anlamda rüyada altın bilezik görmek rüya tabirlerinde olumlu bir şey olarak görülmektedir.

Rüyada çeyrek altın görmek

Rüyada çeyrek altın görmek rüyayı gören kişinin çalışıyorsa iş hayatında yaşadığı zorluklardan kurtulacağınız anlamına gelir. Çeyrek altın görmek gören kişinin en yakınları ile birlikte küçük bir işe gireceğine ve bu işin başarıya gideceğine yorulur. Gene olarak rüyada rüyada para, altın görmek kişinin faydasına olacağı bildirilmektedir. Özetle rüyada çeyrek altın görmek kişinin iş hayatına atılmasına ve başarılı olmasına ilişkin yorumlanır.

Rüyada altın kolye görmek

Rüyada altın kolye görmek genellikle güzel olayları görmek anlamına geliyor. Ayrıca bazı rüya yorumcularına göre rüyada altın kolye görmek olay sonrasında elde edilen mutluluk olarak da tabir edilmektedir. Rüyada altın takan birini görmek veya kişinin takıyor olma durumunda evleneceği yada iş bulacağı anlamında tasvir ediliyor. Bu olayların sonucunda da başta dediğim gibi sevince ve mutluluğa sebep olmaktadır. Ayrıca kişi rüyasında altın kolye görmüşse bu yakın zamanda bir haber alacağının anlamınada gelir. Yeni iş girişimleri ya da yeni aşklara sebep olacağı rüya tabirlerinde geçmektedir. Özetle rüyanızda altın görmek hayırlı işlerin habercisi yeni alkların nişanesidir.

Rüyada altın görmenin psikolojik tahlili

Altın geçmişten günümüze kadar dünya üzerinde bulunmuş en nasir kaynakların başında gelmektedir. Bu kadar nadir olmasının yanı sıra alışverişlerde ödeme yöntemi olarak kullanılmaktadır. Rüyasında altın gören kişi günlük yaşamında para işleriyle uğraşan ve küçük yatırım yapan kişilerin bankalardan kredi talep edeceğine delalet eder. Öte yandan sürekli para kazanmanın yollarını arayan, bunun için eğitimler tamamlayan adeta benliğinden fazla bir şekilde çaba gösterenlerin yararına olacaktır.

Rüyada altın bozdurmak

Rüyada altın bozdurmak çok fazla mala sahip olma maddi anlamda sıkıntı çekmeme yönünden çoğu rüya yorumlayıcısı tarafından tasvir edilir. Rüyada altın görmek aynı zamanda mevki ve makam sahibi olma, yoksulluktan ve sefaletten kurtulma yönünde yorumlanır. Ama bu konuda bazı tartışmalar bulunmakta bazı yorumculara göre bu rüya sanılanın aksine iyiye yorumlanmamalıdır. Çalışan kişinin zolanacağına, elinden para çıkacağını belirtirler. Çok kafa karışıklığı bulunan bu rüyada sonuç olarak şuna varabiliriz bu rüyanın iyiye yorumlanması daha ağır basmaktadır. Kişiye huzur ve mutluluk vermesi anlaşılmaktadır.

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu