Alfabetik Rüya Tabirleri

Şifalı Bitkiler

At Kestanesi Faydaları Nelerdir

At kestanesi Nedir? At kestanesi

 At Kestanesi Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

At kestanesi Nedir? At kestanesi, özünde az miktarda “eksulin” denilen zehir barındırdığı için bilinçsiz bir şekilde tüketilmemesi gerekilen bir bitkidir. Bu zehirli yönünün yanı sıra çoğu hastalığa iyileştiren yönünün olması şifalı bitkiler denince bu bitkinin akıllara gelmesini sağlıyor. At kestanesi içeren cilt bakım ürünlerinin kan dolaşımı hastalıklarına ve birçok cilt hastalığına kesin çözümler sunar. 

Güneşli günlerin sonunda vücutta oluşan güneş lekelerini at kestanesi içeren kremler kolay bir şekilde vücudumuzdan çıkaracaktır. Bu etkisinin yanı sıra ciltte bazı zamanlarda görülen ve çoğu zaman kişiye büyük sıkıntılar veren aktif sivilcelerin sönmesini sağlar. Oluşan bu sivilcelerin ciltte iltihaplanmasının önüne geçer, cildinizde oluşan sivilcelerin üzerine uygulayacağınız at kestanesi kremleri size oldukça etkili sonuçlar verecektir. At kestanesi kremi, at kestanesi meyvesinin kozmetik ve ilaç sanayilerinde elden geçirilmiş şekline kestane kremi adı verilmektedir. Bu kremi kullanan kişilerin uzun sürede cilt sağlığı açısından olumlu etkileri olduğunu belirtmiştirler.

at kestanesi faydaları
at kestanesi faydaları

 At Kestanesi Nasıl Kullanılır?

At kestanesi, yapı bakımından içerisinde az miktarda da zehir barındığı için toplayan kişilerin bilinçli olmasında fayda olacaktır. İlk defa At kestanesi topluyorsanız bu sizin için oldukça tehlikeli bir durum doğurabilir. Toplamanın yanı sıra ilk defa bu kestaneyi tüketecekseniz yakınlarınızda daha önce at kestanesi tüketmiş birinin olması sizin sağlığınız açısından iyi olacaktır. At kestanesi şifalı bir bitki olduğundan en çok kullanıldığı alan alternatif tıptır. Birçok hastalığa şifa olmasından dolayı ilaç firmalarının ve kozmetik şirketleri tarafından en çok kullanılan meyvedir. Çoğu şifalı bitkiye göre etkisini hızlı bir şekilde gösteren bu meyveyi çoğu kremin içerisinde görmek mümkündür. Ev koşullarında bu meyveyi iyice temizlenmeli ve ince bir şekilde kesilmelidir. Bir kaşık at kestanesini yaklaşık olarak 1 litre suyun içerisinde haşlanmaya bırakmalısınız. Haşlandıktan sonra biraz dinlendirip yemeklerden önce tüketebilirsiniz. Medikal ürünlerini ise güvenilir mağazalardan ve eczanelerden tedarik ettikten sonra, uygulamak istediğiniz alana ovalayarak sürebilirsiniz. Cildinizde yan etkiler meydana gelirse uzman bir hekime görünmeyi ihmal etmemelisiniz.

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu