Alfabetik Rüya Tabirleri

Kadın ve YaşamSaç Modelleri

Adele Ünlü Kısa Saç Modeli

İngiliz asıllı şarkıcı ve besteci Adele, kadife ve dokunaklı sesi kadar  fiziği ile de gündemdedir. Şarkılara verdiği ruh ve güçlü yorumu kadar; kiloları, yüzünün güzelliği ve genel görünümü ile anılan Adele kısa kestirdiği saçlarıyla da çok konuşulacağa benziyor.

Fazla kilolu olmasına rağmen, güzel yüz hatlarıyla dikkat çeken Adele, kendine has çektiği eyelinerı, pastel tonlarda kullandığı dudak boyaları ve şimdilerde de uç kısımlarını dalgalı olarak kullandığı uzun bob saçlarıyla ilgi topluyor. Özellikle yeni mevsim geçişlerinde gardrop yenilemek kadar mühim bir atılım olan saç değişimi konusunda hazırlıksız ve kararsızsanız, tam da gündemde olan Adel’in yeni saç stilinden ilham alabilirsiniz.

Saçlarınız epeydir uzunsa ve çok imrenmenize rağmen kısa saç stiline geçiş yapmaya cesaret edemiyorsanız, ilk adım olarak bob modelin biraz daha uzun kesilmiş hali olan ve adına lob modeli de denilen o efsanevi ve karizmatik modeli kendi saçlarınıza uygulatabilir ve sonbaharı, yeni saçlarınızla karşılayabilirsiniz. Ve istediğiniz her mevsimi aslında… Zira her mevsimin müziği ve kokusu farklı olduğu gibi, moda geçişleri ve trend esintileri de farklı olacaktır. Zaten böylesi daha hoş değil mi?

Neyse konumuz Adele ve onun yeni saçları. Adele uzun bob modeli kullanıyor ve saçlarının sadece uç kısımlarını kıvırıyor. Naturel bir görünüm için saçların sadece uç kısımları kıvırılıyor, dipler düz bırakılıyor ve maşa işlemi bittikten sonra iri ve seyrek dişli bir tarakla saçlar yavaşça taranıyor. İşte uzun bob saçta doğal dalgalar ve alabildiğine doğal görünüm.

Adele bob saç modeli ile, müzik dünyasında estirdiği güçlü rüzgar kadar güzellik konusunda da sürükleyici bir tesir yapıyor. Bir televizyon programının final gecesinde damga vuran Adele, canlı performansının yanı sıra, yeni kestirdiği bob saçlarıyla da geceye damga vurdu. Uzun saçı başarıyla taşıyan Adele, kısa saçı da aynı başarıyla taşıdığını gösterdi. Bob kesim saçlarıyla adeta göz kamaştıran Adele, bu saçlarıyla en az canlı performansı kadar konuşuldu.
Kısa saçların konforu, rahatlığı ve pratikliğini keşfeden kadınlar tereddüt etmeden bu saç modeline geçiş yapıyor. Cambridge düşesi Kate Middleton ve İngiliz oyuncu ve model Emma Watson’dan sonra, dünyaca ünlü şarkıcı Adele de cesur bir kararla kısa saçın büyüsüne teslim oldu. Bob modeli son derece başarılı şekilde taşıyan Adele, zaten çok sevilen ve kullanılan bir modelin daha da önemsenir olmasını ve hatta yeniden bir akıma dönüşmesini  sağlarsa şaşmamak lazım.

Yuvarlak yüz hatları, dolgun dudakları ve belirgin elmacık kemikleriyle karakterize olmuş bir yüze sahip olan Adele, kısa ve özellikle de küt saçın bu yüz formuna ne kadar iyi gittiğini de kanıtlamış oluyor

Adele bob kesim saçlarıyla ve güçlü sesiyle müzik yolculuğunda olduğu kadar saç stili ile de çok konuşulup çok taklit edileceğe benziyor.

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!